Druhy kariet

18.04.2023

Existuje mnoho druhov Pokémon kariet, z ktorých každá má svoje vlastné vlastnosti a použitie. Tu sú niektoré z najbežnejších typov Pokémon kariet:

 1. Základné karty: Tieto karty predstavujú rôzne druhy pokémonov a sú základnými kameňmi pre zostavenie vašej zbierky kariet. Základné karty sa väčšinou používajú na zostavenie herných balíkov kariet.

 2. EX karty: EX karty predstavujú silnejších a vzácnejších pokémonov, ktoré majú zvýšené útoky a obrany. Tieto karty majú zvyčajne aj vzácnejšie grafické prvky a sú obvykle drahšie ako základné karty.

 3. GX karty: GX karty sú podobné EX kartám, ale majú ešte silnejšie útoky a obrany a majú aj špeciálne schopnosti. GX karty sú medzi zberateľmi veľmi populárne a často sú súčasťou turnajových balíkov kariet. Momentálne sa už nedajú hrať v turnajoch.

 4. V karty: V karty predstavujú nový typ kariet, ktoré sa predstavili v roku 2020. Tieto karty sú podobné GX kartám, ale majú nový dizajn a nové schopnosti.

 5. Energetické karty: Energetické karty sa používajú na napájanie pokémonov a umožňujú im používať svoje útoky. Tieto karty sú zvyčajne základné karty a sú potrebné pre hranie hier.

 6. Trénerove karty: Trénerove karty sú karty s rôznymi schopnosťami, ktoré môžu pomôcť hráčom počas hry. Tieto karty sa používajú na posilnenie vašich pokémonov alebo oslabenie protivníka.

 7. "VMAX" a "VSTAR" sú nové typy kariet, ktoré boli zavedené v Pokémon TCG (trading card game) sérii Sword & Shield. Tieto karty predstavujú pokémonov v ich najsilnejšej podobe, kde "VMAX" predstavuje pokémonov v ich Vývojovej Maximálnej podobe a "VSTAR" predstavuje pokémonov s neobvyklými schopnosťami a silnými útokmi.

  Karty "VMAX" majú zvyčajne veľmi vysoké útoky a obrany a môžu byť veľmi cenné pre hráčov, ktorí hrajú súťažne. Tieto karty sú zvyčajne zlepšené verzie základných kariet pokémonov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyzerali špeciálne a vyzývali súperov.

  Karty "VSTAR" sú ešte vzácnejšie a predstavujú pokémonov s nezvyčajnými schopnosťami alebo unikátnymi útokmi. Tieto karty môžu mať aj zaujímavé grafické prvky a sú často hľadané medzi zberateľmi kariet.

Toto sú len niektoré z najbežnejších typov Pokémon kariet, existuje však mnoho ďalších typov, ktoré môžu byť zaujímavé pre zberateľov. Príklad: Full Art Karty/Alt Art Karty/Full Art Trainer/...